Kārtaina mīkla

Kārtainas mīklas sastāvdaļas:

 • 650 g miltu
 • 350 g ļoti auksta ūdens (var izmantot arī pienu)
 • 1 ola
 • 5 g sāls
 • 1 ēdamk. citrona sulas
 • 500 g sviesta ar pēc iespējas augstāku tauku procentu (sviestu var aizstāt ar kārtainās mīklas gatavošanai paredzētu margarīnu, kas nopērkams lielajās konditoreju bāzēs, bet var izmantot arī “Eve” margarīnu, kas samīcīts ar pāris ēdamkarotēm miltu).

Kārtainas mīklas pagatavošana:

 1. Bļodā iesit olu, pievieno ledainu ūdeni (vai pienu),  citrona sulu, sāli un visu samaisa.  Pakāpeniski pievieno un iemaisa izsijātus miltus un mīca, līdz mīkla ir viendabīga un nelīp pie rokām. Tad atpūtina mīklu istabas temperatūrā aptuveni pusstundu, pārklājot to ar mitru drāniņu. Ietin mīklu pārtikas plēvē un, reizē ar mīklas rulli, liek ledusskapī uz stundu.
 2. Visu sviestu liek starp divām cepamā papīra kārtām un izrullē taisnstūra formā aptuveni centimetra biezumā. Tad sviestu ar visu cepamo papīru arī liek ledusskapī.
 3. Mīklu izņem no ledusskapja, plāni (aptuveni 5 mm biezumā) izrullē taisnstūra formā. Lai mīklu neieplēstu, ieteicams to rullēt uzmanīgi, lēni virzot mīklas rulli virzienā prom no sevis.
 4. Pusi mīklas nosedz ar izrullēto, no cepamā papīra atdalīto sviestu, no katras malas atstājot brīvu aptuveni centimetru. Ja neizdodas izrullēt sviestu, tad var mēģināt arī likt to uz mīklas mazās piciņās.
 5. Brīvo mīklas pusi pārloka pāri tai, kura noklāta ar sviestu. Atkal izrullē taisnstūrī un saloka trīs daļās (domās sadali taisnstūri trīs daļās, vispirms vidējai pārloki pāri vienu malu, pēc tam – otru). Rezultātā iegūst taisnstūri, tikai trīs reizes mazāku.
 6. Ietin mīklu pārtikas plēvē un vismaz uz stundu liek ledusskapī atpūsties un atdzist. Ledusskapī dzesēties liek arī mīklas rulli.
 7. Izņem mīklu no ledusskapja, izrullē taisnstūrī un saloka trīs daļās. Izrullē atkal un loka četrās daļās. Tad ietin plēvē un kopā ar mīklas rulli liek ledusskapī uz vismaz stundu.

Mīkla ir gatava!

P.S. Lai nebūtu pārāk sarežģītībai var iegādāties jau gatavu –  KĀRTAINU mīklu.

 

 

 

Share This:

Leave a Reply

avatar
400
wpDiscuz