Dzeram veselīgi

Lemon-Water

No seniem laikiem zinām, ka ūdens ir pamats dzīvībai, tam nav ne smaržas ne garšas. Ir zināms, ka visām pazīstamajām dzīvības formām ir vajadzīgs ūdens (izņemot dažu veidu baktērijas), ka dzīvība ir radusies tieši ūdenī. Ūdens ir sastopams trīs agregātstāvokļos: ciets (ledus),   kā šķidra  viela (ūdens), un kā  gāzveida viela (ūdens tvaiks). Ūdens palīdz attīrīt organismu no toksīniem.
Tagad ir visādi jauni modeļi telefoniem, kuros var uzstādīt ūdens programmu, norādot dažādus kritērijus ( cilvēka svars, gadi, dzīves veids) un tad tas signalizē, kad Jums jāizdzer ūdens. Man personīgi instalēta šī programma un esmu ļoti apmierināta.
Mēs cilvēki vienmēr meklējām sev attaisnojumus, kāpēc neizdzeram savu normu (daudz darba, ģimene – ēst gatavošana, bērni,  un daudz kas cits), bet ar laiku parādās visādas slimības, un tad mēs sākam aizdomāties, ko mēs varētu labot, daudz internetā meklējam veselīgas receptes, dzērienus, sporta veidus. Daži uzreiz skrien pie ārsta un iztērē veselu kaudzi naudas, mēdz būt ka ārsti palīdz uzreiz , bet gadās, ka visu laiku staigā un rezultāta nav.

Ūdens jādzer pareizi: vismaz 15 minūtes pirms un 30 minūtes pēc ēšanas, lai šķidrums neatšķaidītu kuņģa sulas un neapgrūtinātu gremošanu. Lai uzturētu organismā ūdens balansu, balstoties uz pētījumiem, cilvēkam jāizdzer 30 ml ūdens uz katru ķermeņa kilogramu. Piemēram, ja cilvēks sver 70 kilogramus, viņam ir jāizdzer 2,1 l tīra ūdens. Ja cilvēks strādā birojā, kur pavada astoņas stundas dienā, viņam ir jādzer glāze ūdens stundā.

No rīta tukšā dūšā glāze ūdens – tas būtu apsveicami!

Es no rīta tukšā dūšā izdzēru 1 glāzi tīra ūdens, tad pēc 30 minūtēm vīrs man atnes krūzi ar nedaudz izspiestu citronu, nedaudz medu un aplietu ar siltu ūdeni. Uzreiz varu  piebilst, ka tas ir diezgan rūgts padzēriens, bet stiprina imūnsistēmu, jo citronā ir daudz vitamīna C un kālija. Tas stimulē smadzeņu un nervu sistēmas darbību un kontrolē asinsspiedienu. Glāze silta ūdens – tā ir cīņa ar ķermeņa atūdeņošanos. No paša rīta izdzerta silta glāze ūdens pamodinās jūsu ķermeni un liks visiem orgāniem sākt darboties.
Ja jums ir ieradums dzert daudz kafijas, tad ūdens ar citronu ir tieši tas kas jums vajadzīgs, jo tas lieliski absorbē kofeīnu. Starp citu, citronūdens ir ne mazāk uzmundrinošs kā kafija. Šāds dzēriens uzlabo gremošanas sistēmu, tāpat arī resnās zarnas veselību, atbrīvojot no aizcietējuma draudiem. Tas lieliski iztīra arī urīnceļus, pasargājot tevi no urīnceļu infekcijām. Medus ir ļoti antibakteriāls, un tas pasargā tevi no dažādām infekcijām.

Es ieteiktu medu pirkt nevis veikalā, bet pie kāda pazīstama laucinieka, kuram pieder biškopība. Par citronu tur es nevaru līdzēt, to diemžēl jāpērk veikalā. Es izvēlos tos pirkt (rimi vai superneto vekalos), kāpēc tieši tur? Jo tur citroni ir sulīgi, nav sausi. Es citronus izvēlos gludos un pēc plānas miziņas.

Ūdens neskaitās tēja, kafija, sula, kompots, mors. Ūdens jādzer tīrā veidā, jā sākumā tas ir grūti izdarāms, var pievienot šķēlīti citrona, greipfrūta, piparmētras lapas un ogas. Es pati sākumā lietoju citrona šķēlīti, tagad mierīgi dzeru tīru ūdeni. Cenšos to izdarīt līdz 18:00, lai nenoslogotu nieres.

Share This: