Bērna ēdināšana

baby-feeding

Tuvojas brīdis, kas laikam satrauc daudzus jaunos vecākus, – piebarošanas laiks. Tad parasti rodas nedrošības sajūta – kad sākt bērna piebarošanu, ar ko sākt, lai nenodarītu pāri bērna veselībai, kā to darīt, ko bērns vispār drīkst un var ēst utt.

Es apkopoju informāciju un secināju, ka man, tāpat ka citiem, tai skaita bērnu ārstu ir pilnīgi atšķirīgi viedokli par bērna piebarošanu. Turklāt katrs savu viedokli uzskata par vienīgo pareizo un neapstrīdamo. Viens uzskata, ka bērnu jāsāk piebarot no 4 mēneša vecumā, otrs no 5 mēneša, trešais, ja bērns pieņemas svarā, tad no 9 mēneša, un visi parēja, ka pēc standarta –  no 6 mēneša. Mūsu ārsts iesāka mums piebarošanu no 5.5 mēnešiem, man liekas tas par agru, bet bērnam ir liela ieinteresētība par ēdienu.

BVĒ princips –  Bērna vadīta ēšana, bet BVĒ var pielietot, kad bērns sēž.

Mans Renārs apsēdas – 5, 5 mēnešos un  pagaršoja gurķa strēmeli bez mizas un banānu sākuma ristījas, bet tika tam pāri pats, bet jau 6 mēnešos pagaršoja ķirbja biezeni, gurķa, banāna un mango strēmeles, ka arī kartupeļa biezeni ar mammas pienu. Receptes atradīsiet tepat mājās lapā.

Nekad nedomāju, ka bērna piebarošana būs interesanti ne tikai man, ka mammai, bet arī bērnam. Mums abiem tas ir kaut kas jauns un interesants, ceru, ka mūsu apkopota informācija noderēs arī citam mammām.

 

 

 

Share This: