Sieru un šokolādes fondi

Ka jau zināms ir šokolādes un siera fondi.  Lai pagatavotu sieru fondī nepieciešams nopietnāks trauks nekā šokolādes fondī. Siera fondi traukam jābūt no čuguna vai no nerūsējošā tērauda. Siera fondi nepieciešams degpasta vai degšķidrums, bet šokolādes fondu pietiek ar tējas sveci. Piemēram veikalā Gemoss gan degpasta 200 g – EUR 0.80,ka arī degšķidrums, bet ta ka man pašai ir tikai šokolādes fondu, es painteresējos, ko lieto mani draugi un viņi dod priekšroku degpastai, jo tai ir mazāks iesaiņojums un pievilcīga cena. Pastai ir želejveidīga konsistence.

Kad kausē sieru, obligāti jābūt ķiploka daiviņas, tos gareniski pārgriež uz pusēm un ar griezto pusi iesmērē katliņa iekšpusi-tik daudz, lai trauks top aromātisks. Sieru draugi izmanto sarīvēto, pievienojot to ūdens līdz tas izkūst, bet nevāra. “Grijēras siers” – tam piemīt saldi asa garša, tas ir vārīts, presēts cietais siers.

Tradicionāli sierā mērcē tikai maizes gabaliņus – bageti pargriež gareniski uz pusēm, pēc tam sagriež šķēlītes (gabaliņos) , un uz fondī dakšiņas šķēlītes sprauž tā lai maizes garoziņa būtu ārpusē, bet mīkstums – iekšpusē, saspraužam uz dakšiņas 2 gab. tā, lai garoza ir ārpusē- tas tādēļ, lai siers, aplīp ap garozu, jo garšā jājūt maizi ar sieru, nevis siera izmērcēts maizes mīkstums. Piem. var iegādāties gatavu sieru maisījumu ar kvalitatīvu sastāvu nevis nezināma siera masu ar visādiem stabilizatoriem un uzlabotājiem, draugi pērk :ražots Šveicē, Emmi Fondue AG – 400 G =6.50 veikalā Stockmann.

Sierā vēl var mērcēt vārītus brokoļu rozetes, grilētas vai ceptas tītaru gabaliņus, svaigas šampinjonu pusītes un paprikas šķēlītes.


Šokolādes fondī trauku var nopirkt Alan Deko – EUR 11, 909Gemoss​ -13,99 , tāpat var nopirkt gatavu – priekš fodi maisījumu Stockman – EUR 3.85 ar 72% kakao saturu – tīri labs sastāvs, vispār jāizmanto augstvērtīgas tumšas šokolādes, kausējot šokolādi daži pievieno labu sviestu – vijīgumam, es personiski pievienoju tikai saldo krējumu. Garšai var pievienot mazliet Grand Marnier apelsīnu liķieri. Svarīgi ir šokolādi nepārkarsēt!

Es dievinu šokolādes fondi, man fondi mamma atveda no Francijas. Siera fondi baudu pie draugiem.

Share This: